4 Haziran 2011 Cumartesi

SOSLU TAVUK BUDU- Knorr'la

Daha önceki işim dolayısıyla soslar konusunda oldukça uzmanlaşmış ve sosların kilo aldıran tüm kalleşliğine rağmen damağımı sossuz bırakamaz olmuştum. Bu bol sos'lu dönemden kendimi ancak hamileyken sıyırabildim, o çok sevdiğim sosların ancak bazılarının yerine ev yapımı olanları koyabildim. Hele de kızım olunca hazır soslarla arayı bayağı açtım. Bu son dönemde kaçırdığım sos maceralarını yakalayabilme adına geçen gün marketten 2 tane Knorr sosunu seçtim aldım.Öncelikle yukarıdaki ambalaj beni çok etkiledi, sosu ayrı, fırın poşeti ayrı paketlenmişti, bu makineyi görmek isterdim doğrusu. Sonra yapması çok kolaydı, bekarlar veya yeni evliler için süper kolaylık.
Ama en güzeli fırından mutfağa ve oradan tüm eve yayılan o miiss gibi kekik kokusuydu. Pişmesini zor bekledim. Servis tabağına aldığımda tavuk butları şahane görünüyordu, keşke buna da fotoğrafım daha iyi şahit olsaydı....
Sınıfı benim kriterlerime göre geçen bu sos konusunda en ilginç dip not: asla sostan hoşlanmayan eşim bu butlar nasıl olmuş böyle, nefis dedi!!!
Eline sağlık Knorr, ikinci aldığım sosunu denemek için sabırsızlanıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder