2 Temmuz 2014 Çarşamba

KABAKLI MUFFIN


Blog kurarken hem vaktimi iyi değerlendireceğimi, hem yazmanın keyfini çıkaracağımı ama en önemlisi kızıma güzel bir tarifli anı defteri bıarakacağımı biliyordum. Çok sık güncelleyemesem de bırakmadan yıllardır devam ediyorum yazmaya. Bazen çok yazı bazen az, her zaman çok yazacak şey olsa da! 
Kızım bana arkadaş oldu artık. 9 yaşında, bir çok şeyi beraber yapıp keyfini çıkarıyoruz..."ah bi de azıcık daha sabırlı olup bazı şeylere bağırmasan" diyor. Ama bu kadar yoğun ve oyun ve hobi dolu saatler geçirince bazen istemeden de olsa sabırsız olabiliyorum. Birbirimizin negatif yönlerini eleştirip düzeltmeye çalışıyor ve uzunca bi süre dikkat ediyoruz. O ısrarını, ben bazen sinirlenip bağırmalarımı bırakabilir miyiz tamamen? Ya da o yemeye daha çok çalışıp ben kilo vermeyi başarabilecek miyim? 
Geçenlerde "anne senin bloğunun adı ne?" Dedi durup dururken. Okumak istediğini söyledi. Çok mutlu oldum...işte bana kuruluş amacıma paralel bi güncelleme motivasyonu!
Onunla beraber yaptığımız kabaklı muffin ile...kabağın kullanıldığı en güzel hallerinden biri..çok lezzetli..eşimin bile beğendiği...
KABAKLI MUFFIN
gerekli malzemer:
1 küçük kabak
75g beyaz peynir(tulum loruyla da olur)
2 yumurta
50 ml sıvı yağ
50 ml süt
200 g un
10 ml kabartma tozu(1 paket)
7-8 dal dereotu
Yeteri kadar tuz.
Yapılışı:
Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Muffin kalıbına küçük kek kağıtlarını yerleştirin. İçine yarısına kadar karışımı dökün, ön ısıtılmış180 derecede üstleri hafif kızarana kadar pişirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder